spanija_logo29. KOLO PRIMERE

Novi trijumf Reala

Fubaleri madridskog Reala savladali su na Santjago Bernabeu gradskog rivala Atletiko posle preokreta, rezultatom 3:2 (0:1). u pretposlednjem meču 29. kola španske Primere. Gosti su poveli golom Hozea Antonija Rejesa u 10. minuti, što je i bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je za samo šest minuta, u drugom poluvremenu – od 49. do 55. minuta stigao do preokreta golovima Čabija Alonsa i Arbeloe. Argentinac Iguain doveo je svoj tim u vođstvo od 3:1 u 62. minutu, dok je konačan rezultat postavio Dijego Forlan u 68. minutu s abele tačke. Real je ovom pobedom došao do istog broja bodova sa Barsleonom I sada ova dva kluba nalaze se na deobi prvog mesta, sa 74 boda. Tako će dva tima u narednih devet kola voditi trku koji će tim doći do prestižnog trofeja domaćeg šampioanta.

Povezana vest:  Irci: Beograd teško gostovanje, ali smo samouvereni