David Silva celebratesPobeda Sitija, Liverpul ubedljiv, Reding triumfovao

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Fulam sa 2:0, dok je Liverpul deklasirao Norič sa 5:0, a Reding je u gostima bio bolji od Njukasla sa 2:1 u utakmicama 23. kola engleske Premijer lige.
Aktuelni prvak Engleske nastavio je seriju pobeda i tako upisao četvrti uzastopni trijumf.
Siti je u potpunosti dominirao terenom, a slavili su golovima Davida Silve.
Domaćin je do prvog gola došao u drugom minutu, dok je konačan rezultat postavio Španac već u 69.
Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za „građane“, dok je Aleksandar Kolarov utakmicu presedeo na klupi.
Liverpul je nakon poraza u prethodnom kolu od Mančester Junajteda,  ovaj put na svom terenu deklasirao Norič.
U ubedljivom trijumfu nad Noričem u listu strelaca upisala su se petorica igrača.
Golove su redom postigli Džordan Henderson u 26, Luis Suares u 36, Danijel Štaridž 59, Stiven Džerard 66, dok je autogol dao Rajan Benet u 74. minutu.
Reding je kao u prethodnom kolu nakon preokreta došao do vrlo važnog trijumfa u borbi za opstanak.
Njukasl je prvo došao do prednosti golom Joana Kabajea u 35. minutu.
Reding je potom za sedam minuta prekrenuo utakmicu.
Izjedančujući pogodak postigao je Adam Le Fondr u 71. minutu, samo minut kasnije pošto je ušao u igru sa klupe.
U 77. minutu isti igrač postavio je konačan rezultat i drugi vezani trijumf Redinga.
Fudbaleri Svonsija su kod kuće pobedili Stouk sa 3:1, dok Sanderlend u gostima bio bolji od Vigana, a Vest Hem i Kvins Park Rendžers odigrali su nerešeno 1:1.
Kasnije večeras sastaju se VBA i Aston Vila, dok će sutra Čelsi dočekati Arsenal, a Totenhem će ugostiti Mančester junajted.

Povezana vest:  Murinjo: Želim Galatasaraj i Drogbu na Stamford bridžu