spanija logo
ŠPANSKA LIGA
Preokret Hetafea protiv Deportiva

Fudbaleri Hetafea pobedili su večeras na svom terenu u Madridu ekipu Deportiva iz La Korunje sa 3:1 u utakmici 22. kola španske Primere. Ovo je bila prva pobeda ekipe Hetafe u šampionatu posle čak sedam mečeva. Deportivo je posle ove utakmice ostao „zakucan“ za dno tabele.
Početak nije bio obećavajujuci za domaće navijače, pošto je Deportivo poveo golom Picija iz penala u 12. minutu, a zbog prekršaja je isključen golman Hetafea Migel Moja.
Ipak, u 25. minutu domaći tim je izjednačio, a gol je, takođe sa bele tačke, postigao Dijego Kastro.
Potpuni preokret usledio je u samoj završnici utakmice. Prvo je u 71. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio fudbaler Deportiva Abel Agilar.
Vođstvo domaćinu doneo je Hesuz Vaskez u 81. minutu, a samo tri minuta kasnije pobedu Hetafea potvrdio je Kolunga.
Rezultati i strelci u 22. kolu:
Osasuna – Selta 1:0 (Armenteros 55)
Hetafe – Deportivo 3:1 (Kastro 25. penal, Vaskez 81, Kolunga 84 – Pici 12. penal)