Yaya Toure Manchester CitySiti nadigrao Čelsi – 2:0

Fudbaleri Mančester Sitija nadigrali su danas na svom terenu Čelsi rezultatom 2:0.
Ovo je bila četvrta vezana pobeda Sitija nad londonskim timom kod kuće, kojom su se učvrstili na drugom mestu tabele u Premijer ligi sa 12 bodova zaostatka za vodećim Mančester Junajtedom.
Siti je sada na sedam bodova prednosti nad trećeplasiranim Čelsijem koji bi mogao da sklizne na četvrto mesto, ukoliko u ponedeljak Totenhem savlada Vest Hem.
Golove za Siti postigli su Jaja Ture u 62. i Karlos Tevez u 85. pravim projektilom sa oko 20 metara, koji je završio u levom gornjem uglu.
Tokom utakmice istakao se i srpski internacionalac Matija Nastasić.
Zanimljivo je da je golman Džo Hart odbranio jedanaesterac Lampardu na početku drugog poluvremena.
Njukasl je savladao Sautempton sa 4:2, golovima Muse Sisoka u 33, Papisa Sisea u 42, Joana Kabaja u 67. iz jedanaesterca i autogolom Josa Huivelda u 79. minutu.
Golove za Sautempton postigli su Šnajderlin u trećem i Lambert u 50. minutu.
Sutra: Vest Hem – Totenhem (21,00)
Tabela: Mančester Junajted 68, Mančester Siti 56, Čelsi 49, Totenhem 48, Arsenal 47, Everton 42, Vest Bromvič Albio 40.

Povezana vest:  JSL: ZVEZDA - JAVOR, MUP sutra snima fudbalsku utakmicu