Mario Balotelli Javier Zanetti

Bez pobednika u milanskom derbiju

Fudbaleri Intera i Milana igrali su večeras nerešeno 1:1, u derbi utakmici 26. kola italijanske serije A.
Roso-neri su propustili priliku da se još više približe vodechem šampionu Juventusu, a zaustavio ih je odličnim intervencijama protivnički golman Handanovich. Milan je poveo pogotkom El Šaravija i u nastavku stvorio više povoljnih prilika, ali je slovenački internacionalac odbranio udarce Marija Balotelija.
Promašaji su, po pravilu, kažnjeni, pa je rezervista Šeloto doneo izjednačenje Interu za konačnih 1:1, a oba tima ostala su u konkurenciji za mesto koje vodi u Ligu šampiona.
U ekipi domachina nije igrao Dejan Stankovich, dok je Zdravko Kuzmanovich u 74. minutu zamenio Alvareza.
Inter – Milan 1:1 (Šeloto 71 – El Šaravi 21)
Odigrano ranije danas:
Parma – Katanija 1:2 (Amauri 87 – Lodi 5, Keko 44)
Atalanta – Roma 2:3 (Livaja 8, 44 – Markinjo 12, Pjanich 34, Torosidis 71)
Juventus – Sijena 3:0 (Lihtštajner 30, Đovinko 74, Pogba 89)
Kaljari – Torino 4:3 (Zau 37. penal, Konti 75, 90+5, Pinilja 87. penal – Cherči 47, Stevanovich 54, Bjanki 90+2 penal)
Sampdorija – Kjevo 2:0 (Poli 33, Eder 83)