Steven Gerrard Liverpool CarlingLiverpul posle preokreta slavio protiv Totenhema

Fudbaleri Liverpula savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Totenhema sa 3:2, u utakmici 29. kola engleske Premijer lige.
U odličnoj predstavi na Enfildu „crveni“ su slavili posle mnogo uzbudjenja i preokreta. Poveli su već nakon 20 minuta golom Suaresa, ali je Totenhem izjednačio u finišu poluvremena i potom došao do prednost desetak minuta nakon odmora.
Činilo xse da gosti iz Londona imaju barem bod u rukama, medjutim, Liverpul je do kraja susreta igrao maksimalno angažovano, pa je zasluženo došao do trijumfa.
Pobedonosni pogodak postigao je kapiten Džerard u 82. minutu iz penala.
Liverpul je preuzeo šesto mesto na tabeli i ostao u konkurenciji za plasman u Ligu Evrope, a zaostaje devet bodova za Totenhemom, koji kao trećeplasirani za sada ima učešće u Ligi šampiona.
Ranije danas Njukasl je kod kuće pobedio Stouk sa 2:1.
Liverpul – Totenhem 3:2 (Suares 21, Dauning 66, Džerard 82. penal – Vertogen 45, 53)
Njukasl – Stouk 2:1 (Kabaje 72, Sise 90+2 – Voters 67. penal)
Odigrano juče u nekompletnom 29. kolu:
Norič – Saitempton 0:0, Kvins Park Rendžers – Sanderlend 3:1, Reding – Aston Vila 1:2, Vest Bromvič Albion – Svonsi 2:1.
Tabela: Mančester Junajted 71 bod, Mančester Siti 59, Totenhem 54, Čelsi 52, Arsenal 47, Liverpul i Everton po 45, VBA 43, itd.

Povezana vest:  Ljajić neće da priča o Evropi: Idemo utakmicu po utakmicu