vfb bvb lewa bokaOdloženo slavlje Bajerna, Dormund savladao Štutgart

Fudbaleri Bajerna moraće da sačekaju sledeći ili neki drugi vikend za proslavu titule prvaka Nemačke, pošto je Borusija iz Dortmunda danas pobedila u gostima Štutgart sa 2:1 (1:0), u utakmici 27. kola Bundeslige.
Bajernu je bilo potrebno da Dortmund odigra nerešeno ili izgubi na gostovanju u Štugratu, ali je slavlje Bavaraca odložio Robert Levandovski koji je u 83. minutu „milionerima“ doneo radost.
Strelac prvo gola za goste bio je Pišcek u 29. minutu, dok je izjednačenje Štutgartu doneo Maksim u 61. minutu.
Aktuleni prvak je zadržao četiri boda prednosti u donosu na Bajer Leverkuzen, koji je u Diseldorfu pobedio sa 4:1 ekipu Fortune.
Ubedljiv trijumf, doduše u završnici meča, zabeležio je Šalke protiv Hofenhajma (3:0), a uspešni su bili i fudbaleri Frajburga i Hanovera.
Rezultati i strelci 27. kola Bundeslige:
Šalke – Hofenhajm 3:0 (Hoger 71, Rafael 79, Puku 83)
Štutgart – Borusija Dortmund 1:2 (Maksim 63 – Pišcek 29, Levandovski 83)
Majnc – Verder 1:1 (Šalai 1 – Hant 69)
Frajburg – Borusija Menhengladbah 2:0 (Kruse 69, 90+1)
Augzburg – Hanover 0:2 (Rauh 61, 90)
Fortuna – Bajer Leverkuzen 1:4 (Švab 41. a.g – Kisling 22. penal, 88, Šurle 62, 84)