Bosko jankovic GenoaJuventus slavio u derbiju, Janković strelac za Đenovu

Fudbaleri Juventusa savladali su su danas u Milanu Inter sa 2:1 (1:0) u derbi meču 30. kola Serije A.
Juventus je ovom pobedom, 21. u prvenstvu, napravio veliki korak ka odbrani Skudeta i odličnu uvertiru pred prvi četvrtfinalni meč Lige šampiona protiv Bajerna.
Gosti su poveli već na početku meča preko Fabija Kvaljerale, izjednačio je Palasio u 54, ali radost „neroazura“ nije dugo trajala.
Šest minuta kasnije Matri je savladao Handanović i doneo trijumf klubu iz Torina.
Srpski internacionalac Boško Janković uspešno je obeležio povratak u startnu postavu Đenove, pošto je u 71. minutu savladao golamana Sijene i svom timu doneo izjednačenje (2:2).
Lacio je posle tri uzastopna poraza zabeležio pobedu i to protiv nezgodne Katanije (2:1), koja je vodila sve do 79. minuta.
Roma je izgubila na gostovanju protiv poslednjeplasiranog Palerma (2:0), dok je Parma sa 3:0 savladala Peskaru.
Udineze srpskih reprezentativaca Željka Brkića i Dušana Baste je na svom terenu remizirao protiv Bolonje (0:0), a golova nije bilo ni na meču Atalante i Sampdorije.