spanija logo

Atletik teško do bodova protiv Granade

Fudbaleri Atletika Bilbao savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Granade sa 1:0, u utakmick 29. kola prvenstva Španije. Tim iz Baskije teško je došao do bodova protiv Andalužana, koji su pružili snažan otpor u nastojanju da se domognu makar boda i odmaknu od zone ispadanja. Atletik je poveo dvadesetak minuta nakon odmora i do kraja susreta grčevito branio prednost.
Ekipa Granade opasno je pretila domaćinu, posebno kada je zbog dva žuta kartona u 80. minutu van terena morao Susaeta. U sudijskoj nadoknadi njeni igrači su pogodili stativu, međutim, promene rezultata nije bilo i Atletk je zabeležio značajnu pobedu, kojom se učvrstio u sredini tabele.
Atletik Bilbao – Granada 1:0 (Aduriz 67)
U poslednjem mecu 29. kola Primere od 22 sata igraju Betis i Hetafe.
Odigrano juče: Atletiko Madrid – Valensija 1:1, Espanjol – Sosijedad 2:2, Majorka – Deportivo 2:3, Valjadolid – Osasuna 1:3.
Odigrano u subotu: Selta – Barselona 2:2, Levante – Sevilja 1:0, Rajo Valjekano – Malaga 1:3, Saragosa – Real Madrid 1:1.
Tabela: Barselona 75 bodova, Real Madrid 62, Atletiko Madrid 61, Sosijedad 48, Malaga 47, Valensija 46, Betis 43, Hetafe 42, itd.