UEFA-Liga-Evrope

LIGA EVROPE

Pobede Čelsija i Benfike, Bazel iznenadio Totenhem

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u Londonu ekipu Rubina sa 3:1 (2:1), a istim rezultatom Benfika je savladala Njukasl u prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope.
Čelsi je posle plasmana u polufinala FA kupa došao nadomak ulaska i u polufinale Lige Evrope.
Golove za „plavce“ postigli su Fernando Tores u 16. i 70. minutu i Viktor Mozes u 32, dok je strelac za Rubin bio Natko u 41. minutu iz penala, koji je skrivio Džon Teri.
Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović ceo meč odgledao je na klupi.
Na drugoj utakmici koja je večeras odigran u Londonu, Bazel je iznenadio Totenhem i odigrao nerešeno 2:2.
Gosti su imali prednost od 2:0, ali je Totenhem golovima Adebajora u 40. i Sigurdsona u 58. minutu uspeo da izjednači rezultat i sa zebnjom putuje u Švajcarsku na revanš.
Utakmicu na Vajt Hart Lejnu sudio je najbolji srpski arbitar Milorad Mažić.
Benfika je opravdala ulogu favoriti protiv Njukasla, iako je engleski predstavnik prvi došao u vođstvo golom Sisea u 12. minutu.
Preokret „orlova“ iz Lisabona režirali su Moreno, Lima i Kardozo, koji jeu 71. minutu sa bele tačke savladao golmana Krula.
Golovima Veba u 78. i Kajta u 90. minutu Fenerbahče je došao do opipljive prednosti pred revanš u Rimu protiv Lacija.
Revanš mečevi na programu su narednog četvrtka.