Tomas Rosicky WBA ArsenalPobede Arsenala i Aston Vile u gostima

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Vest Bromvič Albiona sa 2:1, u utakmici 32. kola Premijer lige Engleske.
Arsenal je vodio sa 2:0 golovima Tomaša Rosickog u 20. i 50. minutu, a onda je isključen Per Mertezaker u 70. međutim. Domaćin je uspeo samo da smanji prednost preko Džejmsa Morisona u 71. minutu iz penala.
Aston Vila je kao gost pobedila Stouk sa 3:1. Strelci za ekipu iz Birmingema bili su Gabrijel Agbonlahor u devetom, Metju Loton u 87. i Kristijan Benteke u 90. minutu, dok je jedini gol za domaćina postigao Majkl Kajtli u 80. minutu.
Norič i Svonsi igrali su neresseno 2:2. Miču je doveo velssku ekipu u vođstvo, pa je Norič preokrenuo preko Roberta Snodgradsa i Majkla Tarnera, ali je Luk Mur izjednačio i postavio konačan rezultat.