Hertha_Berlin_SCNEMAČKA LIGA, 29. KOLO
Novo iznenađenje Herte
Fudbaleri Kelna su u duelu sa Hertom koja zauzima poslednje mesto na tabeli prošli kao Volfsburgu pre nekoliko nedelja. Tim iz Berlina ovoga puta je slavio sa 3:0 i tako sačuvao šanse da u završetku sezone ipak izbori opstanak u Bundesligi.
Herta je još jednom svima pokazala da je još uvek rano da je otpišu iz borbe za opstanak. Večeras je kao gost deklasirala ekipu Kelna rezultatom 3:0 (2:0) i nagovestila da se neće tako lako pomiriti sa ispadanjem iz društva najboljih.
Ključnu prednost Herti doneo je napadač Rafael, golovima u 26. i 45. minutu. Nade domaćih navijača su potonule dvadesetak minuta pre kraja, kada je Keln ostao sa igračem manje na terenu, zbog isključenja defanzivca Mohamada.
Brojčanu prednost, gosti su odmah iskoristili i u 75. minutu Sisero Santos se upisao na listu strelaca postigavši treći gol za konačnih 0:3.
Dvojica srpskih reprezentativaca Zoran Tošić i Gojko Kačar izašli su „na crtu“ jedan drugome u ovom susretu. Kačar je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Tošić, fudbaler Kelna zaradio isključenje u samom finišu meča, pa su domaći završili utakmicu sa devetoricom igrača.
REZULTATI 29. KOLA:
Šalke 04 – Bajern 1-2 (Kuranyi 31 / Ribery 25, Mueller 26)
Ajntraht Frankfurt – Bajer 3-2 (Teber 28-11m, Caio 62, Franz 89 / Kiessling 33, 46)
Borusija Dortmund. – Verder 2-1 (Grosskreutz 9, Subotić 22 / Hunt 65)
Frajburg – Bohum 1-1 (P. Cisse 18 / Dabrowski 24)
Štutgart – Borusija Menhengladbah. 2-1 (Marica 66, Kuzmanović 83 / Reus 33)
Nirnberg – Majnz 2-0 (Frantz 14, Choupo-Moting 40)
Keln – Herta 3-0 (Rafael 26, 45, Santos 75)