fc_bordo_francuskaFRANCUSKA LIGA, 31. KOLO
Kiks Bordoa
Porazom na svom terenu od Nansija, Bordo je za sada izgubio čelnu poziciju, barem dok ne odigra dve zaostale utakmice. Lion je u susretu protiv Rena napravio preokret i preuzeo ulogu lidera na tabeli sa 57 bodova. Bordo ima 56 bodova, ali i dve utakimice manje, dok isti broj bodova i utamicu manje imaju Monpelje i Okser.
Serija poraza Bordoa nastavljena je i u francuskom prvenstvu. Posle Marseja u Liga Kupu, Liona u Ligi šampiona, “meru“ Žirondincima uzeo je i Nansi, trijumfom usred Bordoa rezultatom 2:1.
Jedini pogodak za Bordo postigao je Kavenagi (28), dok su strelci za Nansi bili Hađi (18) i Dia (72).
Pruženu priliku da preuzme čelnu poziciju na tabeli, oberučke je prihvatio Lion, koji je boljom igrom u nastavku meča savladao ekipu Rena na gostovanju, takođe sa 2:1.
Istim rezultatom slavio je i Lorijen protiv Grenobla, za koji su ponovo od prvog minuta nastupili Vitakić i Ljuboja.
Valensijen je u finišu došao do minimalne pobede nad Lilom, a nešto ubedljiviji bio je Sent Etjen protiv Le Mana.