crvena zvezda Javor 1Milunović za pobedu Zvezde u Borči

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Borči domaći BSK sa 1:0 u utakmici 24. kola Superlige Srbije i ponovo došli na četiri boda zaostatka za vodećim Partizanom.
Važnu pobedu, petu uzastopnu ovog proleća izabranicima Rikarda Sa Pinta doneo je Luka Milunović u 71. minutu, posle dobrog solo-prodora i preciznog udarca sa ivice kaznenog prostora.
Crveno-beli su i ranije mogli da reše pitanje pobednika, ali je Ognjen Mudrinski, koji je igrao u odsustvu povređenog Abiole Daude, bio neprecizan u nekoliko navrata u prvom poluvremenu.
Od borbe za treće mesto nije odustala ekipa Jagodine, koja je kod kuće savladala niški Radnički sa 1:0, a strelac pobedonosnog gola bio je Miloš Lepović u 58. minutu.
Vredna tri boda u borbi za opstanak osvojila je ekipa Spartaka koja je na svom terenu u Subotici bila bolja od poslednjeplasiranog Smedereva sa 2:0.
Na utakmici u Užicu bodove su podelile ekipe Slobode i ivanjičkog Javora, a duel je završen remijem 2:2. Gosti su od 75. minuta igrali bez isključenog Nikole Ivanovića.
Sloboda – Javor 2:2 (Ranđelović 27, Galvao 45. penal – Momčilović 20. penal, Radivojević 75)
BSK – Crvena zvezda 0:1 (Milunović 71)
Jagodina – Radnički Niš 1:0 (Lepović 58)
Spartak – Smederevo 2:0 (Despotović 60, Kovačević 69)