Barseloni samo bod u Bilbaou

Fudbaleri Barselone nisu uspeli da se oporave od katastrofalnog poraza od Bajerna u polufinalu Lige šampiona, pošto su večeras u utakmici 33. kola Primere osvojili samo bod na gostovanju Atletiku iz Bilbaoa 2:2 (0:1).
Domaćin je u prvom poluvremenu stekao prednost preko Laskuraina, ali su Katalonci u nastavku preokrenuli rezultat, pre svega zahvaljujući „rezervisti“ Lionelu Mesiju, koji je za svega 10 minuta na terenu prvo izjednačio, a potom bio asistent Aleksisu.
Kada se očekivalo da budući šampion mirno privede meč kraju Herera je iskoristio neopreznost Albe, savladao Valdeza i doneo veliku radost navijačima u Baskiji.
Ranije danas Selta je ostvarila pobedu na gostovanju Levanteu 1:0 (1:0) i značajno povećala svoje šanse u borbi za opstanak.