cristiano_ronaldoPobede Real Madrida i Atletika
I posle 30. kola španske Primere nastavlja se neizvesna trka Barselone i Real Madrida. Nakon što je Barselona u subotu pobedila Atletik Bilbao (4:1), danas je Real slavio na gostovanju protiv Rasing Santandera sa 2:0. Golove su postigli Cristiano Ronaldo u 24. minuti iz jedanaesterca, te Iguain u 76. minuti
Ovom pobedom Real Madrid je dostigao Barselonu i ponovo su bodovno izednačeni na vrhu Primere sa 77 bodova, ali Real ima nešto bolju gol razliku pa će derbi španskog prvenstva poznat pod imenom „El Klasiko“ koji se igra sledećeg vikenda možda doneti promenu na vrhu tabele.
Poslednja utakmica 30. kola Primere odigrana je u Madridu gde je Atletiko ubedljivo savladao Deportivo La Korunju.
Tokom prvog poluvremena proteklo je u izjednačenoj igri, ali je Atletiko uspeo da iskoristi svoju jedinu priliku i preko Huanita stigne do prednosti u 22. minutu.
Drugi gol Atletika „pao“ je u 57. minutu kada je Forlan kaznio grešku odbrane Deportiva, a samo četiri minuta kasnije Tijago je postigao konačan rezultat 3:0.
Povezana vest:  Sampdorija raskida ugovor sa problematičnim Kasanom