jirgen klomp opel

Klop: Bajern je zaslužio ovaj trofej

Trener fudbalera Borusije Dortmund Jirgen Klop rekao je večeras da je Bajern zasluženo osvojio Ligu šampiona i dodao je njegova ekipa potpuno pala u završnici meča na londonskom Vembliju.
-Bajern zaslužuje čestitke, morate da poštujete njihov rezultat. Nisam mogao da pogledam snimak njihovog drugog gola. U toj situaciji nismo bili dobro postavljeni. Iza nas je veoma teška sezona, a to se videlo od 75. minuta na terenu. Zaslužili smo plasman u finale, to smo pokazali i večeras. To nije najvažnije, ali jeste važno na kraju priče – kazao je Klop.
Njegov tim je izgubio večeras sa 2:1, a odlučujući pogodak postigao je Arjen Roben u 89. minutu.
-Presrećan sam zbog pobede, ali sam potpuno istrošen. Verujte mi, imam grčeve u obe noge, toliko sam iscrpljen da jedva stojim – rekao je posle meča napadač Bajerna Tomas Miler.
Odbrambeni fudbaler Borusije Mats Humels rekao je da je ražocaran i ponosan.
-Kako da se osećate kada izgubite slučajnim golom u 89. minutu. Baš sam ogorčen. Ipak, činjenica je da smo u završnici meča bili sve umorniji i Bajern je umeo to da iskoristi – naveo je Humels.