FUDBALSKA-LOPTA

KONKAF KVALIFIKACIJE ZA SP

Pobeda Amerikanaca

Golom Breda Evansa u zaustavnom vremenu reprezentacija SAD savladala je jutros u Kingstonu Jamajku sa 2:1 (1:0) i tako zadržala dobre izglede da se direktno plasirala na Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine.
Žozi Altidor doveo je Amerikance u vođstvo u 30. minutu. U 89. međutim, izjednačio je Džermejn Bekford i kada je sve „mirisalo“ na iznenađenje i remi, Evans je u nadoknadi vremena donelu veliku radost Amerikancima i njihovom selektoru Jirgenu Klinsmanu.
Posle četiri kola Amerikanci imaju sedam bodova koliko i prvoplasirana Kostarika koja ima bolju gol razliku. Isti broj bodova osvojio je i Meksiko, ali iz pet utakmica.
Iz KONKAKAF zone (Srednja i Severna Amrika) tri prvoplasirane reprezentacije obezbediće direktno pravo učešća na Mundijalu, dok će četvrtoplasirana igrati baraž protiv Novog Zelanda.
Rezultati i tabela
SAN HOSE: Kostarika – Honduras 1:0 (1:0)
strelac: Roj Miler u 25. minutu.
PANAMA SITI: Panama – Meksiko 0:0
KINGSTON: Jamajka – S A D 1:2 (0:1)
strelci: Džermejn Bekford u 89. za Jamajku, a Žozi Altidor u 30. i Bred Evans u 90. minutu za SAD.