fkp-metr 009

Austrija posle preokreta savladala Partizan

Fudbaleri Partizana izgubili su danas od Austrije iz Beča sa 1:2 (0:0) u utakmici za treće mesto na „Dejna kupu“ u Varšavi.
Partizan je poveo golom Marka Šćepovića u 64. minutu. Akciju je počeo Đorđe Babić koji je loptu dodao Šćepoviću, a on potom odigrao dupli pas sa Aleksandrom Mitrovićem. Mitrović je petom vratio loptu napadaču crno-belih koji je loptu smestio u gol Austrije.
Austija je izjednačila u 80. minutu golom Grunvalda sa penala, a najstrožu kaznu skrivio je Marko Živković.
Potpuni preokret Austrija je napravila u prvom minutu sudijske nadoknade. Posle kornera svi su promašili loptu, a Hosiner je ostao sam na drugoj stativi i lako ubacio je u praznu mrežu.
Fudbaleri Partizana su juče poraženi u polufinalu ovog prijateljskog turnira od poljske Legije sa 1:2.
U finalu Dejna kupa sastaće se brazilski Fluminense i Legija.

Povezana vest:  Prandeli: Totiju i Del Pijeru vrata reprezentacije su otvorena