granada finale zene v puska

Bronza Zorani Arunović u Granadi

Zorana Arunović, olimpijka Crvene zvezde osvojila je bronzanu medalju drugog dana četvrtog Svetskog kupa ove sezone u Granadi u Španiji u gađanju MK pištoljem 30 plus 30 metaka.
U borbi za treće mesto, Arunovićeva je sa 8:0 pobedila Nemicu mongolskog porekla Mungbajar Dorjsuren.
U borbi za zlato, Jing Jing Žang (Kina) je sa 9:7 savladala Nino Salukvadze (Gruzija).
Jasna Šekarić je MK pištoljem zauzela šesto mesto.
Srpsko streljaštvo imalo je po dva predstavnika u svakom od tri finala drugog dana. Četvrta mesta osvojili su vazdušnom puškom Andrea Arsović i MK pištoljem Andrija Zlatić, šesti je bio Damir Mikec MK pištoljem, sedma mesta pripala su Jasni Šekarić MK pištoljem i Ivani Maksimović vazdušnom puškom.
Ovo je prva medalja za srpske strelce u Granadi, ukupno 14. na svetskim kupovima ove sezone: pet zlatnih, tri srebrne i šest bronzanih.
Zorani Arunović je ovo je šesti trofej u karijeri na svetskim kupovima, četvrtai ove godine – zlato: Minhen 2012, srebro: Čangvon 2013, Fort Bening 2013. i Minhen 2011. i bronza: Fort Bening 2013. i Granada 2013.
Posle osnovnog dela Zorana Arunović je, sa sjajnih 590 krugova (295 precizno i 295 brza paljba) bila prva, Jasna Šekirić sa 581 krug (287 i 294) osma, dok je treća srpska takmičarka Bobana Veličković završila na 56. mestu sa
555 krugova (281 i 274). Finala je vredelo 581 krug.
U polufinalu Arunovićeva je imala 14 „hitova“ i plasirala se u borbu za bronzu sa Dorjsuren koja je takođe imala 14 „hitova“. Sa po 15 „hitova“ u meč za zlato otišle su Žang i Salukvadze. Jasna Šekarić je imala je 12 „hitova“ u polufinalu.
– U sva tri finala imali smo po dva učesnika pto je izvanredan bilans i sa te strane možemo da budemo zadovoljni, kao i dobrim rezultatima u kvalifikacijama – komentar je v. d. selektora Gorana Maksimovića.- Međutim, osvojili sam samo jednu medalje. Zorani Arunović čestitke i za trofej, ali i za sjajan rezultat u osnovnom delu. Nismo imali sportske sreće, četvrta mesta pripila su Arsovićevoj i Zlatiću, odlučivale su nijanse i nešto slabiji hici.
Četvrto mesto vazdušnom puškom osvojila je Andrea Arsović sa 165,1 krug. Posle 14. metaka bila je četvrta sa istim rezultatom kao trećeplasirana Liu Ksi Vu (Kina) 145,1:145,1. Za ulazak među tri odlučivala je 15. i 16. dijabola. Kineskinja je imala 10,7 i 10,2 Arsovićeva 9,4 i 10,6 i ostala je četvrta za 0,9 krugova. Druga srpska predstavnica Ivana Maksimović zauzela je osmo mesto sa 81,2 kruga.
Pre finale najbolja je bila Liu Ksi Vu sa 421 krugom, što je i novi svetski rekord osnovnog dela. Stari je sa Svetskog kupa u Čangvonu u martu držala Anderea Arsović 419,7 krugova. Drugo mesto imala je Sun Van Seo (Koreja) sa 420,1 krug što je ujedno i novi juniorski svetski rekord. Treća posle osnovnog dela držala je Si Ling Ji (Kina) sa 419,2 kruga. Arsovićeva je sa odličnih 419,2 kruga (samo 0,5 krug slabije od njenog starog svetskog rekorda) bila četvrta a Ivana Maksimović sa 418,3 kruga – sedma. Finale je vredelo 417,9 krugova. Treća srpska takmičarka Dragana Todorović završila je na 34. mestu sa 412,4 kruga. Učestvovale su 102 takmičarke.
-Zadovoljan sam bez obzira što nije osvojila medalju – rekao je Dragan Donević trener reprezentacije i Andree Arsović u Partizanu .- Sjajno je gađala osnovni deo, 419,2 kruga je izuzetno visok rezultat, ali je ovo bio dan „svemirskih“ serija. Na četiri svetska kupa ove sezone bila je u četiri finala vazdušnom puškom i to je pravi podvig.
Kako to v.d. selektora Goran Maksimović ume da kaže, „stativu je pogodio“ i Andrija Zlatić MK pištoljem. Zauzeo je četvrto mesto sa 150,4 kruga. Posle 12 metaka bio je sa 113,9 krugova drugi! Međutim, 13. i 14. metkom „ubio“ je dva puta po 8,8 krugova i sa 131,5 krugova pao na četvrto mesto, pa su mu Kinez Pang (134,6) i Portugalac Košta (133,1) odmakli, a već ranije se daleko izdvojio Jong Oh Jin (Koreja) sa 143 kruga. Zlatić je dobro opalio 15. i 16 metak 9,7 i 9,2 i bez obzira što su rivali ukupno bili lošiji (Pang 8,6 i 7,6, Košta 9,1 i 9,4) nije uspeo da dostigne razliku i ostao je četvrti sa 150,4 kruga. Pang je prošao među „medaljaše“ sa 150,8 a Košta sa 150,6 krugova… Zlato je, na kraju, pripalo Jong Oh Jinu (Koreja) sa 200,7 krugova, drugi je bio Žoa Košta (Portugalija) sa 189,8 a treći Vei Pang (Kina) sa 170,1 krug.
Damir Mikec se plasirao u finale i zauzeo šesto mesto sa 111 krugova.
Pre finala, Zlatić je bio peti sa 565 krugova a Mikec sedmi sa 562 kruga. Finale je vredelo 559 krugova i bio je blizu da uđe među osam i treći srpski strelac Dimitrije Grgić koji je bio 14. sa 557 krugova. Tri najbolja rezultata pre finala imali su, sa po 570 krugova, Košta, Jin i Španac Karera koji je na kraju završio na sedmom mestu.
U eliminacijama MK puškom 60 metaka ležeći, Milenko Sebić je u prvoj grupi bio peti sa 619 krugova. Najbolji rezultat imao je Grimel (Danska) 623 kruga. U drugoj grupi Stevan Pletikosić je bio deseti sa 619 krugova, a najprecizniji je bio Matis (Austrija) sa 623,1 krug. Nemanja Mirosavljev je u trećoj grupi bio sedmi sa 621,1 krug. Sjajan je u toj grupi bio Junnghaenel (Nemačka) sa 628,6 krugova. Srpski strelci su se plasirali za kvalifikacije u ponedeljak 8. jula.
Trećeg dana u ponedeljak 8. jula, gađaće kvalifikacije MK puškom 60 metaka ležeći Nemanja Mirosavljev, Stevan Pletikosić i Milenko Sebić, a vazdušnim pištoljem kvalifikacije Jasna Šekarić, Bobana Veličković i Zorana Arunović.