nemacka_logo copyDerbi kola Bajer -Bajern završen bez pobednika
Derbi-utakmica 30. kola nemačkog fudbalskog prvenstva između Bajer Leverkuzena i Bajern Minhena nije dala pobednika pošto je završila rezultatom 1:1.
Bio je to dvoboj u kojem je domaći Bajer bio bolja ekipa na terenu, imao je više prilika, ali je praktično iz prve i jedine svoje prilike poveo bavarski sastav.
Naime, Frank Riberi je u 50. minuti odigrao jednu sjajnu solo akcij, prošao s leve strane u šesnaestercu, a potom ga je oborio Gonzalo Kastro. Sudija je pokazao na belu tsčku, a siguran je  bio Arjen Roben koji je tako postigao svoj 11. ovosezonski gol.
Međutim, Bajern nije uspeo vođstvo da zadrži dugo, pa je u 59. minuti izjednačio Arturo Vidal, čileanski vezni igrač kome je to bio prvi gol u ovoj sezoni.
Četiri kola pre kraja prvenstva Bajern na vrhu ima dva boda viša ispred drugoplasiranog Šhalkea.
Bundesliga, 30. kolo:
Bajer Leverkuzen – Bajern Minhen 1:1 (Vidal 59 / Roben 51)
Hanover – Šalke 4:2 (Vestermann 17-ag, Ya Konan 29, Balitš 80, Ya Konan 90+2 / Edu 46, Rakitić 52-11 m)
Herta – Šutgart 0:1 (Kakau 74)
Hofenhajm – Keln 0:2 (Matuschyk 46, 82)
Majnz – Borusia Dortmund 1:0 (Szalai 30)
Verder Bremen – Frajburg 4:0 (Pizarro 35, 56, Hunt 53, Özil 66)