FUDBALSKA-LOPTA30. KOLO BUBDES LIGE

Pobede Volfsburga i Hamburga

Fudbaleri Hamburga vratili su se danas na šesto mesto na tabeli pobedom protiv domaćeg Bohuma sa 2:1 30. kolu nemačkog prvenstva, dok je aktuelni šampion Volfsburg slavio na gostovanju kod Nirnberga sa 2:0.

Hamburg je u Bohumu poveo golom Roberta Tešea u 18. minutu, a izjednačio je Zlatko Dedič pogotkom u 32. minutu. Tri boda gostima doneo je Rud van Nistelroj dva minuta pre kraja utakmice.

Povezana vest:  SP BRAZIL 2014, Kostarika preko Italije do osmine finala, Englezi idu kući

Fudbaleri Volfsburga su pogocima u drugom poluvremenu u Nirnbergu stigli do 13. prvenstvene pobede. Mrežu domaćih „načeo“ je Edin DŽeko u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Grafite u 78. minutu.

U derbiju kola juče su u Leverkuzenu domaći Bajer i minhenski Bajern remizirali 1:1.