Christian Benteke AstonVillaArsenal porazom počeo sezonu, Everton bez pobede

Fudbaleri Arsenala porazom su počeli novu sezonu Premijer lige, pošto su danas kod kuće izgubili od Aston Vile sa 3:1.
Arsenal je dobro počeo i poveo golom Olivijea Žirua već u šestom minutu, ali radost domaćin nije dugo trajala. Sudija je pokazao penal u 22. minutu, a Kristijan Beneteke je promašio, ali onda je glavom doneo izjednačenje.
Stvari za „tobdžije“ su se pogoršale u drugom poluvremenu u jednom trenutku. Sudija je dosudio penal, nakon jednog starta Lorana Kosijelnog u šesnaestercu, što je sudija ocenio kao prekršaj, pokazao mu žuuti karton, a Beneteke je ovog puta bio siguran za 2:1.
Kosijelni je samo šest minuta kasnije dobio drugi žuti karton, tako da je Arsenal od 67. minuta imao igrača manje. Meč je konačno bio rešen u 85. minutu, kada je Andreas Viman sjajno proigrao Antonija Lunu, a on je sigurno savladao Vojćeha Ščesnija.
Publika nakon toga je počela da napušta Emirejts.
Everton nije uspeo u gostima da pobedi Norič, sa kojim je odigrao 2:2. Domaći tim je poveo u drugom poluvremenu, ali su gosti u razmaku od četiri minuta uspeli da preokrenu rezultat.
Vođstvo Evertona trajalo je samo šest minuta, pošto je Norič postigao još jedan gol za izjednačenje.
Vest Hem je kod kuće sigurno pobedio novajliju Kardif golovima Džoa Kola i Kevina Nolana.
Liverpul se ranije danas mučio sa Stoukom, ali je gol Danijela Staridža iz 37. minuta ipak bio dovoljan.
U ostalim današnjim mečevima, Fulam je u gostima pobedio SAnderlned sa 1:0, dok je Sautempton, takođe u gostima, pobedio VBA sa 1:0.
Šampion Mančester junajted od 18.30 igra protiv Svonsija u gostima.
Sutra se sastaju Kristal Palas – Totenhem i Čelsi – Hal, dok Mančester siti u ponedeljak dočekuje Njukasl.