zvezda jagodina slavljeNinković za Zvezdin prvenac u Superligi

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom stadionu ekipu Jagodine sa 2:1 u utakmici drugog kola Superlige Srbije.
Najzaslužniji za Zvezdin prvenac u šampionatu bio je dvostruki strelac Miloš Ninković u 31. i 45. minutu.
Izabranici Slaviše Stojanovića odigrali su veoma dobro prvo poluvreme, ali je u nastavku Jagodina došla do daha i uspela preko Gogića u 82. minutu da unese dozu nervoze u redove domaćina.
Ipak, to je bilo sve što su gosti uspeli da učine i do kraja nisu imali snage za izjednačenje pred 12.000 gledalaca.
Utakmicu je obeležilo kašnjenje od pet minuta u znak protesta protiv predsednika Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Tomislava Karadžića.
Takođe, sudija Milorad Mažić u finišu prvog dela prekinuo je meč na sedam, osam minuta dok sa severne tribine nije uklonjen transparent na kojem je pisalo „Sudijska organizacija – kriminalna formacija“.
Ovaj duel ostaće upamćen i po debiju Ifeanija Onjila u dresu crveno-belih, kao i na povratak Dragana Mrđe u klub u kojem je napravio prve fudbalske korake.
Rezultati i strelci u drugom kolu:
Radnički Kragujevac – Napredak 2:1 (Petrović 64, Beljić 90. penal – Mirosavljević 32)
Donji Srem – Javor 1:1 (Damjanović 15 – Ivković 61)
Voždovac – Vojvodina 1:1 (Marušić 83- Alivodić 64)
Spartak – OFK Beograd 1:0 (Milivojev 83)
Novi Pazar – Rad 1:0 (Kecap 76)
Crvena zvezda – Jagodina 2:1 (Ninković 31, 45 – Gogić 82)