Soldado Crystal Palace TottenhamTotenhem pobedio Kristal Palas golom Soldada

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas kao gosti Kristal Palas sa 1:0, u utakmici prvog kola Premijer lige.
Jedini gol na utakmici postigao je Roberto Soldado u 50. minutu iz jedanaesterca. To je bila njegova prva utakmica za Totenhem, pošto je tokom letnjeg prelaznog roka iz Valensije prešao u londonski klub.
Penal je dosuđen pošto je fudbaler Kristal Palasa Din Moksi igrao rukom, posle šuta Arona Lenona.
Kristal Palas se ove sezone vratio u Premijer ligu i u elitnom takmičenju igra prvi put od 2005. godine. Ekipa Jana Haloveja mogla je da izjednači u 89. minutu preko Kagiša Digačoija, ali je njegov šut odbranio golman Ugo Loris.
U ekipi Totenhema zbog povrede nije bilo napadača Gareta Bejla. Mediji spekulišu da bi on mogao da pređe u Real Madrid.
Danas igraju još Čelsi – Hal, a sutra Mančester siti – Njukasl.

Povezana vest:  OFK Beograd pobedio Vojvodinu u prijateljskom meču