Branislav Ivanovic

Ivanović za pobedu Čelsija protiv Aston Vile

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras u Londonu ekipu Aston Vile sa 2:1 u unapred odigranoj utakmici trećeg kola engleske Premijer lige. Favorizovani tim trenera Žozea Murinja došao je do uspeha na Stamford Bridžu mnogo teže nego što se očekivalo. „Plavci“ su brzo poveli autogolom Lune, ali su gosti izjednačili u završnici poluvremena, da bi pobedu za velika tri boda obezbedio srpski reprezentativac Branislav Ivanović golom dvadesetak minuta pre kraja.
Čelsi – Aston Vila 2:1 (Luna 7. autogol, Ivanović 73 – Benteke 45+3)
Čelsi je ovom pobedom preuzeo vođstvo na tabeli sa šest bodova, a u meču drugog kola, u ponedeljak, očekuje ga derbi sa Mančester Sitijem.
Večerašnja utakmica odigrana je unapred pošto se Čelsi, pobednik Lige Evrope, sastaje 30. avgusta u Pragu sa kontinentalnim šampionom Bajernom iz Minhena za trofej UEFA Superkupa.