Lionel Messi

Barselona nadigrala Valensiju, remi Sevilje i Malage

Fudbaleri Barselone pobedili su danas u gostima Valensiju sa 3:2, dok su Sevilja i Malaga odigrali nerešeno 2:2, u poslednjim utakmicama trećeg kola španske Primere. Katalonci su u meču protiv ekipe Miroslava Đukića imali prednost od 3:0, ali je Valensija do poluvremena uspela da smanji rezultat, što je bio i konačan rezultat.
Trostruki strelac za Barselonu bio je Lionel Mesi, koji je golmana Dijega Alveša savladao u 11, 39. i 41. minutu. Valensija je u samoj završnici prvog dela za tri minuta postigla dva gola, a oba puta strelac je bio Helder Postiga.
Barselona je tako zabeležila i treću pobedu u šampionatu i izbila na prvo mesto Primere, dok je Valensija zabeležila drugi poraz uz jedan trijumf i zauzima 12. mesto.  Malaga je na gostovanju dvaput imala prednost protiv Sevilje, kojoj je bod doneo Kevin Gameiro.
Strelci za Malaga bili su Pedro Moraleš u 40. minutu i Roke Santa Kruz 68, dok je Gameiro mrežu zatresao u 44. i 71.

Povezana vest:  Stouk pobedio Sautempton, Lester bolji od Svonsija