2014 WC OMB

KVALIFIKACIJE ZA SP 2014

Kolumbija stigla Argentinu

Golom Džejmsa Rodrigesa u 31. minutu Kolumbija je jutros u Barankilji savladala reprezentaciju Ekvadora sa 1:0 i izjednačila se po broju bodova sa Argentinom koja se nalazi na čelu tabele južnoameričke zone kvalifikacija za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine.
Obe reprezentacije su iz 13 utakmica sakupile po 26 bodova, ali Argentina je prva zbog bolje gol razlike.
Samo dva boda manje od vodećeg dvojca ima Čile koji je jutros pobedio Venecuelu sa 3:0, golovima Eduarda Vargasa, Markosa Gonzalesa i Artura Vidala.
Značajnu pobedu ostvario je Urugvaj koji je usred lime pobedio Peru sa 2:1. Najzad, najubedljiviji utisak u nastavku južnoameričkih kvalifikacija jutros je ostavila reprezentacija Paragvaja, deklasiravši Boliviju sa 4:0.
Rezultati, strelci i tabela:
LIMA: Peru – Urugvaj 1:2 (0:1)
strelci: Džeferson Farfan u 84. minutu za Peru, a Luis Suarez uz 42. (jedanaesterac) i 45. za Urugvaj.

Povezana vest:  Božović: Moramo da se potrudimo za pobedu protiv Mladosti

SANTJAGO: Čile – Venecuela 3:0 (2:0)
strelci: Eduardo Vargas u 10, Markos Gonzales 30. i Arturo Vidal u 84. minutu.

BARANKILA: Kolumbija – Ekvador 1:0 (1:0)
strelac: Džejms Rodriges u 31. minutu

ASUNSION: Paragvaj – Bolivija 4:0 (1:0)
strelci: Džonatan Fabro u 17, Roke Santa Kruz 47, Ričard Ortis 81. i Gustavo Gomes u 84. minutu.
9. Bolivija 14 2 4 8 15:28 10
Brazil kao domaćin narednog svetskog prvenstva ne učestvuje u kvalifikacija. Direktno pravo učešća na Mundijalu iz južnoameričke zone steći će četiri prvoplasirane reprezentacije, dok će peta igrati baraž.