lopta u mreziPrvenac Rada, Nišlije izgubile

Fudbaleri beogradskog Rada savladali su večeras na svom terenu ekipu Radničkog iz Kragujevca sa 1:0 u petom kolu Superlige i zabeležili prvi trijumf u šampionatu.
Strelac jedinog pogotka na utakmici na Banjici bio je Andrija Pavlović u 20. minutu.
Radnički iz Niša je na gostovanju OFK Beogradu doživeo prvi poraz u Superligi – 1:2.
„Romantičari“ su poveli preko Jovana Damjanovića koji je iskoristio penal u 26. minutu, a potom je autogol postigao Miloš Živković u 35. minutu.
Poraz gostiju iz Niša ublažio je Saša Stojanović, golom sa „bele tačke“ u 50. minutu.
Seriju dobrih partija nastavio je i Čukarički koji je u Ivanjici slavio protiv Javora sa 2:0. Strelci su bili Slavoljub Srnić i Nikola Stojiljković.
Rezultati i strelci u petom kolu:
Javor – Čukarički 0:2 (Srnić 51, Stojiljković 64)
Rad – Radnički Kragujevac 1:0 (Pavlović 20)
OFK Beograd – Radnički Niš 2:1 (Damjanović 26. penal, Živković 35. autogol – Stojanović 50. penal)