Franck RiberyNirnberg zaustavio Dortmund, Bajern deklasirao Šalke
Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras u Gelezenkirhenu ekipu Šalke sa 4:0 (2:0) u derbiju šestog kola Bundeslige.
Bajern je iskoristio kiks Dortmunda u Nirnbergu (1:1) i izjednačio se sa „milionerima“ na vrhu tabele.
Golove za ekipu Pepa Gvardiole postigli su Švajnštajger u 21, Mandžukić u 22, Riberi u 75. i Pizaro u 84. minutu.
Dortmund nije uspeo da se oporavi od poraza u Napulju (2:1) na startu Lige šampiona i dođe do šeste uzastopne pobede u Bundesligi.
Ekipa Jirgena Klopa, za koju je ceo meč odigrao Neven Subotić, povela je u 38. minutu golom Šmelcera, a izjednačio je Nilson u 51. minutu.
Verder je golovima Petersena slavio u Hamburgu (0:2), a uspešan u gostima bio je i Bajer iz Leverkuzena koji je lako pobedio Majnc sa 4:1.
Volfsburg je nakon preokreta došao do trijumfa nad Hofenhajmom (2:1), zahvaljući dvostrukom strelcu Ivici Oliću, a uzbudljivo je bilo i u Hanoveru, gde je istoimeni klub savladao Augzburg (2:1).
Rezultati i strelci 6. kola Bundeslige:
Hamburg – Verder 0:2 (Petersen 32, 89)
Hanover – Augzburg 2:1 (Zobijeh 60, Hušti 89. penal – Verheg 51)
Majnc – Bajer Leverkuzen 1:4 (Mali 82 – Kruse 19, 45, Bender 39, Kisling 59)
Nirnberg – Borusija Dortmund 1:1 (Nilson 51 – Šmelcer 38)
Volfsburg – Hofenhajm 2:1 (Olić 44, 48 – Modeste 15)
Šalke – Bajern 0:4 (Švajnštajger 21, Mandžukić 22, Riberi 75, Pizaro 84)
Nedelja:
Frajburg – Herta (15.30)
Štutgart – Ajntraht Frankfurt (17.30)
Odigrano ranija:
Borusija Menhengladbah – Ajntraht Braunšvajg 4:1 (2:0)
Tabela: Dortmund 16, Bajern 16, Levrkuzen 15, Hanover 12, Menhengladbah, Volfsburg, Majnc, Augzburg, Verder (svi po 9), Hofenhajm 8, Herta 7…
Povezana vest:  Bez golova u derbiju večeri u Ligi nacija, Belgija pobedila Švajcarsku