Fernando Torres crveni kartonTotenhem i Čelsi odigrali nerešeno, 1:1

Fudbaleri Totenhema i Čelsija odigrali su danas u Londonu nerešeno 1:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.
Totenhem je na svom stadionu, Vajt Hart Lejnu u prvom delu bio opasniji rival, ali nije uspeo da postigne više od jednog gola.
Domaći su poveli u 19. minutu golom Gilfija Sigurdsona. Prethodno je Kristijan Eriksen pobegao Frenku Lampardu, krenuo ka kaznenom prostoru i dodao loptu do Roberta Slodada.
On je na ivici šesnaesterca ostavio loptu za Sigurdsona, koji je nakon toga dobrim udarcem doneo vođstvo svom timu.
Čelsi je u drugom poluvremenu uspeo da uspostavi inicijativu, a izjednačio je glavom, kapiten Džon Teri u 65. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Huan Mata.
„Plavci“ su utakmicu završili sa 10 igrača, pošto je napadač Fernando Tores isključen jer je u 81. minutu dobio drugi žuti karton posle duela sa Janom Fertongenom.
Totenhem to nije uspeo da iskoristi, pa je i u 43. Premijerligaškom duelu, ostao samo na tri pobede protiv Čelsija.
U ekipi Čelsija srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč.
Totenhem je prvi na tabeli sa 13 bodova, a Čelsi na trećem mestu ima dva boda manje. Ostale utakmice igraju se danas.

Povezana vest:  "Kamp Nou" bi mogao da promeni ime u "Katar ervejz"