Robert LewandowskiDortmund deklasirao Frajburg, Bajern jedva protiv Volfsburga

Fudbaleri Borusije Dortmund deklasirali su danas Frajburg sa 5:0 (2:0) u utakmici sedmog kola nemačke Bundeslige, dok je Bajern minimalnim rezultatom savladao Volfsburg 1:0 (0:0).
Dortmund nije imao milosti protiv pretposlednje ekipe na tabeli. „Milioneri“ su već na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima Marka Rojsa, a protivnika su u nastavku dotukli Levandovski (58, 70) i Blaščikovski, koji je u 79. minutu postigao konačana rezultat.
Bajern je uspeo da zabeleži šestu pobedu u šampionatu, ali posle neprepoznatljivo loše igre na Alijanac areni.
Jedini gol na meču postigao je u 63. minutu Tomas Miler na asistenciju Franka Riberija.
Pobednika nije bilo na utakmici Hofenhajm – Šalke (3:3), dok je Herta kod kuće savladala Majnc sa 3:1, posle preokreta u drugom poluvremenu.
Treći trijumf ekipi iz Berlina doneo je dvostruki strelac Sami Alagui i Ben Hatira.
Rezultati i strelci 7. kola Bundeslige:
Bajer Leverkuzen – Hanover 2:0 (Rolfes 23, Sam 37)
Bajern – Volfsburg 1:0 (Miler 63)
Borusija Dortmund – Frajburg 5:0 (Rojs 35, 45+2 penal, Levandovski 58, 70, Blaščikovski 79)
Herta – Majnc 3:1 (Alagui 48, 73, Ben Hatira 74 – Meler 8)
Hofenhajm – Šalke 3:3 (Modest 16, Firmino 48. penal, Abraham 61 – Boateng 3, Matip 13, Heger 40)