Adem Ljajic 2012

Roma zadržala maksimalna učinak pobedom nad Napolijem

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na svom stadionu u derbi utakmici osmog kola italijanske Serije A Napoli sa 2:0. Roma je tako u novoj sezoni šampionata zadržala maksimalan učinak dok je Napoli zabeležio prvi poraz.
Junak pobede Rome nad Napolijem bio je Miralem Pijanić, koji je bio dvostruki strelac. Roma je na isteku zaustavnog vremena prvog poluvremena povela golom Pjanića iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, da bi u 71. isti igrač postavio konačan rezultat iz jedanaesterca.
Prethodno je Paolo Kanavaro u kaznenom prostoru srušio Marka Borijlo i tako zaradio drugi žuti karton. U uzbudljivoj utakmici u Rimu, gostujuća ekipa imala je prva priliku da dođe do prednosti. Goran Pandev izašao je sam pred Morgana De Santisa, ali je golman Rome odlično intervenisao.
Srpski internacionalac Adem Ljajić u igru je ušao u 57. minutu, a do kraja meča u par navrata je pripretio golmanu gostiju Pepeu Reini. Ostale utakmice osmog kola Serije A igraće se tokom vikenda.