Zlatan Ibrahimovic 1Grupa C: Šou Ibrahimovića u Briselu, nerešeno u Lisabonu

Centarfor Pari Sen Žermena Zlatan Ibrahimović obeležio je treće kolo fudbalske Lige šampiona, pošto je u pobedi njegovog tima nad Anderlehtom od 5:0 postigao četiri gola.
PSŽ je tako ostao jedini tim u Grupi C sa sve tri pobede, dok je Anderlehtu ovo bio treći poraz.
Popularni „Ibrakadabra“ je pokazao sav talenat u Briselu, pošto je drugi gol dao petom, a treći je bio spektakularni pogodak iz prvog kontakta sa oko 30 metara. Švedski reprezentativac je tako za 35 minuta ostvario het-trik.
PSŽ je bio potpuno dominantan večeras, a Ibrahimoviću je u davanju golova pomogao i Edinson Kavani.
U drugoj večerašnjoj utakmici Grupe C, Benfika i Olimpijakos odigrali su u Lisabonu 1:1 i tako ostali na deobi drugog mesta, sa po četiri boda.
Olimpijakos je poveo u 29. minutu preko Alehandra Domingesa, a Benfika je izjednačila u 84. preko Oskara Kardosa.
Od srpskih igrača u Benfiki, Nemanja Matić je bio u startnoj postavi, a na klupi za rezervne igrače našao se samo Filip Đuričić.

Povezana vest:  Tošić ponovo dvostruki strelac u gradskom derbiju