Goran Pandev Napoli

Iguain dvostruki strelac iz penala za pobedu Napolija

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na svom terenu Torino sa 2:0, u utakmici devetog kola italijanskog prvenstva i učvrstili se na drugom mestu na tabeli. Oba gola za Napoli postigao je Gonzalo Iguain iz jedanaesteraca.
Napoli je poveo u 13. minutu, nakon što je dosuđen penal posle duela Nikole Beloma i Drijesa Mertensa u šesnaestercu. Iguain je sa „bele tačke“ loptu poslao pod prečku. Fudbaleri Torina su protestovali zbog te odluke, a ponovo su bili nezadovoljni kada je sudija dosudio novi penal za domaće, nakon što je lopta posle šuta Federika Fernandesa pogodila u rame Kamila Glika.
Iguain je u 31. minutu ponovo bio siguran, poslavši loptu u mrežu u donji desni ugao. Torino je utakmicu završio sa 10 igrača, pošto je u 87. Minute Migjen Baša dobio direktan crveni karton jer je srušio Gorana Pandeva koji je imao otvoren put ka golu.
Posle sedme prvenstvene pobede Napoli je drugi sa 22 boda i ima dva manje od Rome, koja danas igra protiv Udinezea, a Torino je 11. Na tabeli sa 10 bodova.