Ivan rakitic slavljeSevilja pobedila Osasunu

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas Osasunu sa 2:1, u utakmici 10. kola španskog prvenstva I ostvarili treću uzastopnu pobedu na svom terenu.
Sevilja je povela golom iz voleja Ivana Rakitića, posle asistencije Stefana Mbije. To je bio peti gol hrvatskog fudbalera u Primeri.
Vođstvo domaćih duplirao je Žairo u 75. minutu, a jedini gol za Osasunu postigao je Oriol Rijera tri minuta pre kraja utakmice.
Osasuna je od 34. minuta igrala sa igračem manje, pošto je odbrambeni igrač Damija Abela dobio direktan crveni karton jer je s leđa oborio Kevina Gameira, koji je izašao sam ispred golmana Osasune.
Sevlja se posle treće prvenstvene pobede popela na deveto mesto sa 13 bodova, dok je Osasuna ostala na pretposlednjem 19. mestu sa sedam bodova.
Kasnije danas igraju Viljareal-Valensija, Real Sosijedad-Almerija I Atletiko Madrid-Betis, dok se u ponedeljak igra poslednja utakmica 10. kola Hetafe-Atletiko Bilbao.

Povezana vest:  Fiorentina zbog administrativnog problema bez Suaresa