borusija slavlje

Borusija iz Menhengladbaha deklasirala Ajntraht

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su danas na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 4:1 u utakmici 10. kola nemačke Bundeslige. Ajntraht je tako upisao i pet utakmicu u kojoj nije osvojio sva tri boda, dok je Borusija ovim trijumom izbila na četvrto mesto Bundeslige.
Borusija je do prednosti došla u 11. minutu golom Huana Aranga, da bi već u 15. Stefan Aigner doveo Ajntraht do izjednačenja. Domaća ekipa je ubrzo posle primljenog gola, u 18. minutu, ponovo došla do prednosti i to zahvaljujući golu Oskara Venta.
Rezultatom 2:1 se otišlo na poluvreme, da bi u drugom delu meča Borusija u 60. minutu povela sa 3:1 golom Patrika Hermana, a konačan rezultat postavio je Rafael u 66. Ranije danas Hamburg je u gostima slavio protiv Frajburga sa 3:0.

Povezana vest:  Trijumf Reala u Rimu, Volfsburg bolji od Genta