Alessio CerciTorino zaustavio Romu

Fudbaleri Torina napravili su večeras veliko iznenađenje, pošto su na svom terenu remizirali 1:1 sa Romom koja je do ovog, 11. kola zabeležila sve pobede u šampionatu Italije.
„Vučica“ je bila na dobrom putu da zabeleži novi trijumf, pošto je u 28. minutu Kevin Strotman zatresao mrežu domaćina.
Ipak, fudbaleri Torina nisu se predavali i njihov trud nagrađen je u 63. minutu, kada je izjednačio Alesio Ćerći.
To je ujedno bio i prvi gol koji je ekipa Rome primila u Seriji A posle čak 743 minuta.
U timu Rome od 67. minuta igrao je Adem Ljajić, dok je poslednjih nekoliko minuta za Torino nastupio i Nikola Maksimović.
Rezultati:
Lacio – Đenova 0:2 (Kucka 60, Đilardo 71. penal)
Sampdorija – Sasuolo 3:4 (Pozi 19, Eder 64, De Silvestri 80 – Berardi 49, 51, 88. penal, Floro 63)
Udineze – Inter 0:3 (Palasio 25, Ranokija 30, Alvarez 90+1)
Verona – Kaljari 2:1 (Toni 8, Janković 58 – Konti 90+1)
Livorno – Atalanta 1:0 (Paulinjo 11)
Torino – Roma 1:1 (Ćerći 63 – Strotman 28)