Franck RiberyBajern siguran, Borusija poražena u Volfsburgu

Fudbaleri Bajerna savladali su danas u Minhenu ekupu Augsburga sa 3:0, dok je Borusija Dortmund poražena na gostovanju Volfsburgu (2:1), u utakmicama 12. kola nemačke Bundes lige.
Aktuelni nemački i evropski šampion je zahvaljujući neočekivanom kiksu najvećeg rivala učvrstio vodjstvo na tabeli i sada ima četiri boda prednosti nad Borusijom.
Susret na Alijanc areni odlučen je već u prvom poluvremenu, kada su mrežu Augsburga zatresli Žerom Boateng i Riberi, a Bavarci su u nastavku rutinski sačuvali vodjstvo za 10. prvenstvenu pobedu.
Borusija je u Volfsburgu povela u završnici prvog dela meča i činilo se da joj novi uspeh neće izmaći, medjutim, domaćin je u nastavku zaigrao odlično i preokretom izborio vredan trijumf.
Stanfardni defanzivac Dortmunda Neven Subotić zamenjen je u finišu poluvremena zbog povrede.
Prava goleada vidjena je na meču Bajer Leverkuzen – Hamburger (5:3), a slično je bilo i u Hofenhajmu, gde je berlinska Herta odnela sva tri boda (3:2).
Rezultati:
Bajern Minhen – Augsburg 3:0 (Ž. Boateng 5, Riberi 42, Miler 90+5 penal)
Šalke – Verder 3:1 (K.P. Boateng 64, 85, Farfan 90+1 – Kros 22)
Bajer Leverkuzen – Hamburger 5:3 (Son 9, 16, 55, Kisling 72, Kastro 89 – Bajster 23, Lasoga 49, 74)
Volfsburg – Borusija Dortmund 2:1 (Rodrigez 56, Olić 69 – Rojs 45+2)
Hofenhajm – Herta 2:3 (Salihović 70. penal, 81 – Ben Hatira 13, Ramos 53. penal, 84)
Od 18.30 sati igraju Borusija Menhengladbah i Nirnberg.
Sutra se sastaju Majnc – Ajntraht Frankfurt i Frakburg – Štutgart.
Odigrano u petak: Hanover – Ajntraht Braunšvajg 0:0.
Tabela: Bajern Minhen 32 boda, Borusija Dortmund i Bajer Leverkuzen po 28, Volfsburg 21, Šalke 20, Borusija Menhengladbah 19, Herta 18, itd.

Povezana vest:  Odložene utakmice Prve i Druge Južnobanatske lige