nemacka_logo copy31. KOLO BUNDES LIGE

Kačar strelac u remiju Herte, Ibišević oduzeo Borusiji dva boda

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda primili su gol u 89. minutu utakmice sa Hofenhajmom za konačnih 1:1 u 31. kolu Bundeslige u kome su mogli da dođu do trećeg mesta na
tabeli prvenstva Nemačke, poslednjeg koje vodi u Ligu šampiona. Borusija je i bila na dobrom putu, pošto je povela golom Paragvajca Nelsona Valdesa koji bi joj, da je rezultat ostao nepromenjen, doneo napredak na tabeli, odnosno preskakanje Bajera iz Leverkuzena i Verdera iz Bremena.
Vedzad Ibišević je, međutim, u 89. minutu postigao izjednačujući gol, pa je šansa Borusije propala, barem privremeno.
Borba će se nastaviti u finišu sezone, pošto Borusija ima 53 boda, samo jedan manje od Bajera i Verdera, koji je juče u gostima kod aktuelnog šampiona Volfsburga pobedio sa 4:2. Bajer je izgubio na gostovanju kod Štutgarta 1:2.
Vodeći Bajern iz Minhena deklasirao je Hanover sa 7:0, dok je njegov jedini rival za titulu prvaka Šalke, bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha 3:1.
U poslednjoj utakmici kola u Frankfurtu Ajntraht i berlinska Herta igrali su nerešeno 2:2, a strelac prvog gola za berlinski tim bio je Gojko Kačar.