Olivier Giroud of Arsenal

Novi trijumf Arsenala, Pjulis doneo pobedu Kristal Palasu

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu Sautempton sa 2:0 (1:0) u utakmici 12. kola Premijer lige.
Dvostruki strelac za Arsenal bio je francuski reprezentativac Olivije Žiru, koji je mrežu gostiju pogodio u 22. i 86. minutu.
Kod prvog gola nije imao težak zadatak pošto je iskoristio veliku grešku golmana Sautemptona Artura Boruca, dok je konačan rezultat postigao sa bele tačke.
Menadžer Toni Pjulis usepšno je debitovao na klupi Kristal Palasa koji je odneo ceo plen protiv domaćeg Hala zahvaljujući golu Benana iz 81. minuta.
Kristal Palas je posle prve pobede na gostovanju ove sezone ustupio poslednje mesto na tabeli Sanderlendu, koji je poražzen od Stouka (2:0).
Na strani su se radovali i igrači Svonsija, pošto su pogotkom Šelvija u 80. minutu dobili Fulam sa 2:1.
Rezultati i strelci 12. kola:
Arsenal – Sautempton 2:0 (Žiru 22, 86. penal)
Fulam – Svonsi 1:2 (Parker 64 – Hjuz 56. a.g, Šelvi 80)
Hal – Kristal Palas 0:1 (Benan 81)
Njukasl – Noric 2:1 (Remi 2, Gufran 38 – Fer 80)
Stouk – Sanderlend 2:0 (Adam 30, Nzonzi 82)
Everton – Liverpul 3:3 (Miraljas 8, Lukaku 72, 82 – Kutinjo 5, Suarez 1, Staridž 89)