bajern slavlje 2012

LIGA ŠAMPIONA

Bajern siguran u Moskvi, postavio novi rekord

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas u gostima moskovski CSKA sa 3:1 u petom kolu Grupe D i tako postavili novi rekord po broju uzastopnih pobeda u Ligi šampiona. Bajernu je ovo bila 10. uzastopna pobeda u Ligi šampiona, čime je pretekao Barselonu.
Bajern je i ranije obezbedio plasman u drugu fazu iz Grupe D, a sada je prvi sa šest bodova više od drugoplasiranog Mančester sitija, koji kasnije večeras igra protiv Viktorije Plzenj. O prvom mestu će odlučiti u direktnom duelu u poslednjem kolu.
Bajern je na poluvremenu vodio 1:0 posle gola Arjena Robena u 17. minutu, a povisio je na 2:0 pogotkom Marija Gecea u 60. CSKA je smanjio golom iz penala Keisukea Honde u 61. minutu, da bi konačan rezultat samo četiri minuta kasnije postavio Tomas Miler, takođe golom iz jedanaesterca.

Povezana vest:  Morinjo: Matić je savršen, to nam je trebalo