partizan poz rad nis

Jojić vodi Partizan ka tituli

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu subotički Spartak sa 2:0 (0:0), u utakmici 14. kola Superlige Srbije.
Partizan je ovim trijumfom zadržao lidersku poziciju na tabeli uoči poslednjeg kola jesenjeg dela šampionata i meča protiv Čukaričkog.
Utakmica je odigrana pred praznim tribinama na stadionu u Humskoj zbog divljanja navijača crno-belih u večitom derbiju protiv Crvene zvezde.
Junak Partizana bio je dvostruki strelac Miloš Jojić, koji je golamana gostiju Milana Aleksića savladao u 51. i 60. minutu.
Zanimljivo je da je prvi gol postignut iz penala, posle konsultacije glavnog i pomoćnog sudije, a slična situacija viđena je ranije danas na Karaburmi kada je arbitar Milan Jeremić dosudio najstrožu kaznu u korist Crvene zvezde.
Drugi pogodak Jojić je postigao sjajnim šutem iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara razdaljine.
Partizan je dominirao tokom čitavog meča, posebno od 30. minuta do kraja prvog poluvremena. U tom periodu Filip Malbašić je u nekoliko navrata imao priliku da dovede crno-bele u vođstvo, ali golman Aleksić je svaki put sigurno intervenisao.
Dve solidne prilike propustio je i Predrag Luka, dok je Spartak u finišu prvog poluvremena zapretio preko kiptena Torbice.
U 76. minutu u igru je ušao napadač Ivan Šaponjić i postao najmlađi debitant u istoriji kluba.
Šaponjić je prvi nastup za crno-bele upisao sa 16 godina, tri meseca i 28 dana, oborivši rekord Dejana Markovića iz 1989, kada je sa 16 godina, četiri meseca i 26 dana debitovao za Partizan priotiv Vardara.
U drugom meču, golom Živkovića u finišu susreta, Radnički iz Niša je došao do sva tri boda protiv Čukaričkog.