Sergio AgueroSiti deklasirao lidera

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su danas Arsenal sa 6:3 (2:1) u derbi meču 16. kola Premijer lige.
Siti je u potpunosti nadigrao lidera na tabeli i uključio se u šampionsku trku.
Mančester je posle pobede u Ligi šampiona protiv minhenskog Bajerna potvrdio da se nalazi u dobroj formi i sasvim zaluženo došao ubedljivog trijumfa.
U meču bez odbrana, domaćin je otpor Arsenala slomio u drugom poluvremenu golovima Fernandinja (50, 88) i Silve u 66. minutu, a strelci za „građane“ bili su Aguero i Negredo, kao i Jaja Ture koji je u nadokandi sudijskog vremena iz penala postavio konačan rezultat.
Dvostruki strelac za klub iz Londona bio je Teo Volkot (31, 63) dok je defanzivac Mertezaker iskoristio prekid u 94. minutu i savladao Pantilimona.
Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov čitav meč presedao je na klupi, dok u timu domaćina zbog povrede nije bilo Matije Nastasića.
Rezultati i strelci 16. kola:
Mančester Siti – Arsenal 6:3 (Aguero 14, Negredo 39, Fernandinjo 50, 88, Silva 66, Ture 90+6. penal – Volkot 31, 63, Mertezaker 90+4)