Alvaro Negredo

Siti dobio derbi protiv Liverpula

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Liverpula sa 2:1, u derbi utakmici 18. kola engleske Premijer lige.
Tim menadžera Manuela Pelegrinija nastavio je seriju dobrih rezultata i ostvario 12. pobedu ove sezone, pa je na tabeli preskočio Čelsi i kao drugoplasirani zaostaje samo bod za vodećim Arsenalom.
Uzbuđenja su viđena samo u prvom poluvremenu, kada su pala sva tri gola. Opasni Liverpul je poveo pogotkom Kutinja i najavio trijumf, ali je Siti brzo uzvratio i izjednačio preko kapitena Kompanija, a pobedu je obezbedio Negredo u sudijskoj nadoknadi posle loše intervencije golmana gostiju Minjolea.
U timu domaćina Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta, dok je Matija Nastasić presedeo na klupi.
Mančester Siti – Liverpul 2:1 (Kompani 31, Negredo 45+1)
Odigrano ranije danas:
Norič – Fulam 1:2 (Huper 12 – Kasami 33, Parker 87)
Njukasl – Stouk 5:1 (Remi 44, 56, Gufran 48, Kabaje 66, Sise 80. penal – Asaidi 29)
Totenhem – VBA 1:1 (Eriksen 36 – Olson 38)
Everton – Sanderlend 0:1 (Ki 25. penal)
Aston Vila – Kristal Palas 0:1 (Gejl 90+2)
Čelsi – Svonsi 1:0 (Azar 29)
Vesthem – Arsenal 1:3 (Kol 46 – Volkot 58, 71, Podolski 79)
Kardif – Sautempton 0:3 (Rodrigez 14, 20, Lamber 27)
Hal – Mančester Junajted 2:3 (Čester 4, Mejler 13 – Smoling 19, Runi 26, Čester 66. autogol).
Tabela: Arsenal 39 bodova, Mančester Siti 38, Čelsi 37, Liverpul 36, Everton 34, Njukasl 33, Mančester Junajted i Totenhem po 31, itd.

Povezana vest:  Krasić donirao novo vozilo zdravstvenom centru u Mitrovici