Edin Dzeko Manchester City Crystal PalaceMančesterski rivali bez greške

Fudbaleri mančesterskih klubova, Sitija i Junajteda zabeležili su minimalne, ali važne pobede u mečevima 19. kola engleske Premijer lige.
Junajted je u gostima savladao Norič Siti sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Deni Velbek u 57. minutu.
Nekadašnji reprezentativac Srbije Nemanja Vidić posle dužeg vremena odigrao je celu utakmicu za Junajted.
Ekipa Mančester Sitija istim rezultatom savladala je gostujući Kristal Palas, a gol vredan tri boda dao je Edin Džeko u 66. minutu.
Matija Nastasić igrao je ceo meč za Siti, a Aleksandar Kolarov ušao je na teren u 75. minutu umesto DŽejmsa Milnera.
Sjajnu partiju na svom terenu pružio je Hal Siti koji je deklasirao Fulam sa 6:0, a bolji od ostalih kod domaćih bio je dvostruki strelac Robert Koren.
Rezultati i strelci:
Vest Hem – Vest Bromvič Albion 3:3 (Kol 4, Maiga 65, Nolan 67 – Anelka 40, 45, Berahino 69)
Aston Vila – Svonsi 1:1 (Agbonlahor 7 – Lamah 36)
Hal – Fulam 6:0 (El Mohamadi 49, Koren 60, 84, Bojd 63, Hadlston 67, Frajat 74)
Mancester Siti – Kristal Palas 1:0 (DŽeko 66)
Noric – Mancester Junajted 0:1 (Velbek 57)