nemanja vidic

Totenhem slavio na Old Trafordu

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras u gostima ekipu Mančester Junajteda sa 2:1 u derbi utakmici 20. kola engleske Premijer lige. Ovim trijumfom londonski „pevci“ učvrstili su se na šestom mestu na tabeli i ostali u trci za plasman u Ligu šampiona.
Totenhem je bio bolji rival tokom većeg dela meča, a poveo je u 34. minutu golom Emanuela Adebajora. Prednost gostiju duplirao je Kristijan Eriksen u 66. minutu.
Samo minut kasnije Dani Velbek uspeo je da smanji zaostatak Junajteda, ali posle toga mreža Totenhema nije se više zatresla.
Nemanja Vidić predvodio je ekipu Junajteda sa kapitenskom trakom na ovom meču, a u samoj završnici imao je čak tri prilike za izjednačujući gol posle kornera.
Ekipi Totenhema ovo je bila druga uzastopna pobeda protiv Junajteda na Old Trafordu.