John Obi Mikel 1Čelsi i Sanderlend prošli u četvrto kolo FA kupa

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrto kolo FA kupa, pošto su danas na gostujućem terenu pobedili drugoligaša Derbi Kaunti sa 2:0.
Ekipa Žozea Morinja postigla je golove u drugom poluvremenu. „Plavci“ su poveli u 66. minutu preko Džona Obi Mikela, a pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Oskar.
Čelsi će u četvrtom kolu igrati protiv Stouka na svom terenu.
Poslednjeplasirani tim Premijer lige Sanderlend je do plasmana u četvrto kolo FA kupa došao pobedom na svom terenu protiv trećeligaša Karlajla.
Golove za domaćina postigli su Adam Džonson, Šon O’Henlon, koji je postigao autogol i El Hađi Ba, dok je jedini gol za Karlajl postigao Meti Robinson.
Sanderlend će u četvrtom kolu igrati protiv pobednika meča Kiderminster-Piterboro.
Ranije danas Notingem Forest je do plasmana u četvrtfinale došao pobedom protiv Vest Hema od 5:0.
Utakmice četvrtog kola FA kupa igraju se 25. i 26. januara.