Claudio MarchisioJuventus vezao i četvrtu pobedu u Seriji A

Fudbaleri Juventusa ostvarili su i četvrtu pobedu u nizu, pošto su danas u 19. kolu Serije A očitali lekciju Kaljariju u gostima rezultatom 4:1.
Kaljari je poveo golom napadača Maurisija Pinilje u 23. minutu, ali je Juventus samo deset minuta kasnije izjednačio preko Fernanda Ljorentea.
U drugom poluvremenu gosti su zaigrali mnogo bolje, a blistao je Stefan Lihštajner koji je asistirao kod dva pogotka Ljorentea, a uz to je postigao i gol.
U strelce se upisao i Klaudio Markizio na asistenciju Đorđa Kjelinija.
Roma je lako savladala Đenovu, a utakmica je rešena već u prvom poluvremenu kada su domaći stekli tri gola prednosti preko Florencija, Totija i Majkona.
Konačan rezultat je postavio štoper Mehdi Benatija, svojim petim golom u sezoni.
Napoli je pobedom u Veroni od 3:0 održao priključak za vodećim Juventusom i Romom, a golove su postigli Dris Mertens, Lorenco Insinje i Blerim Dzemaili.
Današnji rezultati:
Torino – Fiorentina 0:0
Atalanta – Katanija 2:1 (Denis 67., Morales 86. – Leto 89.)
Kaljari – Juventus 1:4 (Pinilja 21. – Ljorente 31., 76., Markizio 73., Lihštajner 80.)
Verona – Napoli 0:3 (Mertens 27., Insinje 72., DŽemaili 76.)
Roma – Đenova 4:0 (Florenci 25., Toti 30., Majkon 43., Benatija 53.)