Edin Dzeko

Siti preuzeo vrh Premijer lige

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su u gostima ekipu Njukasla sa 2:0 u okviru 21. kola Premijer lige i tako preuzeli lidersku poziciju.
Mančester Siti je poveo golom Edina Dzeka u osmom minutu, posle odlične asistencije Aleksandra Kolarova.
Njukasl je mogao da dođe do izjednjačenja u 33. minutu, ali je gol Čeka Tiotea poništen, što je izazvalo veliko negodovanje domaćih igrača i menadzera Alana Parđua.
Pobedu gostujućeg tima potvrdio je Alvaro Negredo u poslednjim trenucima meča, posle odlične asistencije Džejmsa Milnera.
Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je svih 90 minuta za gostujući tim.
Odigrano juče:
Hal – Čelsi 0:2
Kardif – Vest Hem 0:2
Everton – Norič 2:0
Fulam – Sandelend 1:4
Sautempton – Vest Bromvič Albion 1:0
Danas od 17.10 minuta igraju Stouk – Liverpul, dok je sutra od 20 sati na programu meč između Aston Vile i Leverpula.
Tabela: Mančester Siti 47 bodova, Čelsi 46, Arsenal 45, Everton 41, Totenhem 40, itd…

Povezana vest:  Nađu šira ovlašćenja u Partizanu, smenjen i Bjeković